Ako sa správne chovať k aktovke?

Máte doma malého školáčika a riešite, ako sa správne starať o aktovku? Poradíme vám. Každá aktovka totiž vyžaduje dobré zaobchádzanie, len tak ostane dlho pekná a bude slúžiť ako má.

Rodičia, nenoste deťom ich aktovku

Všetci vieme, aké môžu byť učebnice a zošity ťažké. Je jasné, že chcete svojmu dieťaťu pomôcť, tak si aktovku prehodíte cez rameno. Žiaľ, toto rozhodne nie je pre aktovku optimálne. Ak ju budete nosiť na jednom ramene, trvalo sa namáha len jeden ramenný popruh. Ten nemusí takýto nápor vydržať a môže sa začať trhať.

Toto platí samozrejme aj pre deti. Aktovku by mali nosiť vždy na oboch ramenách. Je to dôležité nielen pre životnosť aktovky, ale predovšetkým pre zdravý vývoj chrbtice dieťaťa.

Neťahajte ju po zemi

V zápale hry sa občas dejú rôzne veci, každý raz niečo vyviedol. Chceme pripomenúť, že aj nešetrné zaobchádzanie aktovku ničí. Porozprávajte sa s deťmi, ako s ňou majú zaobchádzať.

Aktovka má špeciálne pútko, za ktoré možno aktovku zdvihnúť a zavesiť. Používajte ho.

Dieťa by sa malo k aktovke chovať pekne, neťahať ju za ramenné popruhy po zemi, čo je obľúbená kratochvíľa. Rozhodne neodporúčame aktovku hádzať, sadať si na ňu, aby sa nepoškodila.

Čas na desiatu

Častý zlozvyk malých aj veľkých školákov je, že nezjedia a zabudnú desiatu v ruksaku či aktovke. Je pre ňu určené predné vrecko s termoizolačnou vrstvou. Ak sa stane, že dieťa na desiatu zabudne, vrecko sa ľahko umyje. Odporúčame desiatu každý deň vybrať.

Na tekutiny má aktovka bočné vrecká. Dávajte fľašku do nich, určite ju nevkladajte do vnútra aktovky. Keď sa stane nehoda a fľaška sa vyleje, odtečie dierkou na spodku vrecka. Učebnice a zošity ostanú suché.