Vyberte si tú pravú batožinu

Chystáte sa na dovolenku alebo pracovnú cestu? Základom každého cestovania je kvalitný kufor, preto vo vašej výbave rozhodne nesmie chýbať.

 

Pri výbere budete stáť pred rozhodnutím, aký materiál vybrať. Textilné kufre sú ľahké a cenovo dostupné, škrupinové kufre sú ťažšie, veľmi pevné a odolné. Odolnosť oceníte hlavne pri cestách lietadlom, kedy s batožinou neustále niekto manipuluje. Ďalším parametrom pri cestovnom kufri sú kolieska. Kufor s dvomi kolieskami bude stabilne stáť na jednom mieste a nebude sa posúvať. Štyri kolieska zaručia lepšiu manipuláciu. Pozrite sa na ponuku kufrov CAT a Ellehammer a vyberte si svojho parťáka na cesty.

Organizácia a bezpečnosť

Pre lepšie usporiadanie a organizáciu priestoru v kufri alebo ruksaku sa vám bude hodiť súprava vreciek a taštičiek. Prehľadne do nich uložíte topánky, spodnú bielizeň, ponožky, alebo kozmetiku. Silikónový set na kozmetiku dokonca spĺňa podmienky aktuálnych predpisov pre palubnú batožinu do lietadla. Je vhodný aj pre opakované použitie a uzávery sú odolné proti vytečeniu kvapalín.

 

Vašej pozornosti by rozhodne nemala uniknúť batožinová zámka TSA. Ak totiž dôjde ku kontrole kufru, TSA zámku je možné otvoriť univerzálnym kľúčom bez jej poškodenia či zničenia. Medzi základné vybavenie každého cestovateľa patrí aj menovka alebo visačka pre identifikáciu batožiny, nezabudnite na ňu.

Popruhy na batožinu sú taktiež veľmi obľúbeným príslušenstvom. Odolný, nastaviteľný popruh s prackou, zo zosilnenej tkaniny udrží batožinu zatvorenú počas celej prepravy a navyše svoj kufor ľahšie spoznáte.

Palubná batožina - ruksak, alebo kufor?

Príručná batožina vám poslúži ako doplnok k veľkému kufru alebo sa hodí na krátku cestu a môžete si ju vziať na palubu lietadla.

 

Ruksaky sú pri cestovaní veľmi praktické, pri pohybe máte voľné ruky a na kratšie cesty sú úplne dostačujúce. Kufre do lietadla naopak poskytnú väčší objem, pre lepšiu ovládateľnosť samozrejme nechýbajú kolieska. Pozrite sa na sortiment palubnej batožiny CAT.

Nevyhnutní pomocníci na cesty

Povolená výška príručnej batožiny je obvykle do 55 cm. Aktuálne podmienky pre prepravu batožiny si však vždy vopred overte u vybranej leteckej spoločnosti. Pred odletom skontrolujte aj hmotnosť svojej batožiny pomocou príručnej váhy, aby ste neprekročili povolený limit.

Cestovanie si môžete spríjemniť vankúšikom. Je ideálny nielen na cesty lietadlom, ale aj vlakom, autobusom či autom. Vďaka ergonomickému dizajnu sa vyspíte pohodlne bez bolestí ramien a krku. Ochranu pred hlukom a svetlom vám poskytne pohodlná polstrovaná maska na oči a štuple do uší.

 

Na dlhých cestách autom oceníte vy i deti držiaky na tablet. Sú špeciálne prispôsobené pre používanie tabletu na zadnom sedadle - vaše deti či spolucestujúci môžu rýchlo a jednoducho sledovať obľúbený film.

Prehliadnite si širokú ponuku ďalších doplnkov na cesty.Súvisiace produkty