BARRIER

Značka BARRIER BWT
ponúka široký sortiment kanvíc a patrón na filtráciu vody z vodovodu. Napr. v USA bolo v pitnej a dokonca aj v balenej vode niektorých značiek nájdených viac ako 300 znečisťujúcich látok.

Keďže čistenie vody je prioritou značky BARRIER® - nie iba malá časť ich portfólia - BARRIER® má filtre nielen pre štandardnú filtráciu, ale aj pre špecifické problémy ako napr. nadmerná tvrdosť alebo železitosť vody. Unikátna absorpčná vrstva NanoPlus® filtrov BARRIER® odfiltruje až do 99% znečisťujúcich látok vrátane medi, ortuti, kadmia a takisto odstraňuje pach a pachuť chlóru.  


BARRIER BWT patróny majú dvojnásobnú životnosť v porovnaní s najznámejšej značkou a prefiltrujú až 350 litrov vody z kohútika, čo v realite znamená,že nahradia viac ako 600 plastových fliaš balenej vody, ktoré by prípadne mohli znečistiť naše životné prostredie. Ďalšie plus je, že spotrebiteľ zaplatí menejako 1 cent za pohár prefiltrovanej vody.

 

BARRIER BWT - jeden z najväčších výrobcov domácich filtrov na čistenie pitnej vody.

Spoločnosť začala s výrobou domácich filtrov na čistenie pitnej vody ešte v roku 1993. Dnes tvorí spoločnosť BARRIER štyri výrobné závody, vlastné vedecko- výskumné laboratórium, plne automatizované a robotizované nemecké výrobné linky a viac ako 1100 kvalifikovaných pracovníkov.

V jednom z najlepších vedecko-výskumných centier v Rusku pracujú vysokokvalifikovaní pracovníci, medzi ktorými sú mnohí kandidáti a doktori vied. Laboratórium je vybavené najmodernejším zariadením vysokej kvality známych ruských a európskych výrobcov, vďaka čomu majú vedci možnosť vykonávať nielen účelnú analýzu vody podľa chemických ukazovateľov, ale aj rozbor vzoriek vody podľa mikrobiologických ukazovateľov.

Mikrobiologické laboratórium BARRIER bolo založené v roku 2014 a disponuje licenciou na prácu s mikroorganizmami rôznych patogénnych skupín. V roku 2016 úspešne podstúpilo laboratórium medzinárodné medzilaboratórne komparačné testovania v oblasti analýzy vody podľa rôznych mikrobiologických ukazovateľov.
Systém manažmentu kvality vedecko-výskumného centra BARRIER je akreditovaný v súlade s požiadavkami medzinárodnej normy ISO/IEC17025. Kompetentnosť vedecko-výskumného centra taktiež potvrdila Medzinárodná asociácia kvality vody (Water Quality Association), čo umožňuje realizovať výskum filtrov podľa medzinárodných noriem NSF/ANSI.

Od roku 2000 sú filtre BARRIER známe nielen v Rusku, kde ich používa už viac ako 8 miliónov rodín, ale aj na európskom trhu (Francúzsko, Česko, Slovensko, Srbsko).

 

V roku 2015 prebehla fúzia rakúskej skupiny spoločností BWT a spoločnosti BARRIER. Spojenie dvoch vysoko technologických spoločností umožnilo zlúčiť ich vedecko-výskumné skúsenosti a potenciál, čoho výsledkom bolo rozpracovanie a výroba nových modelov filtrov na čistenie vody, ktoré sa odlišujú od svojich predchodcov vyššou kvalitou a technologickými inováciami. Vďaka tomu získajú filtrovanú vodu s potrebným množstvom mikro prvkov.

Produkty BARRIER BWT získali niekoľko certifikátov:
- Certifikát od asociácie IWA (International Water Association)
- Certifikát od Ruského inštitútu pre spotrebiteľské testy (RICT)
- Certifikát ISO 9000:2000 (oficiálny dokument potvrdzujúci, že produkty BARRIER® sú vyrábané v súlade s medzinárodnými štandardmi kvality)
- Certifikát udelený na základe kvalitatívnych štandardov NSF v USA
- Zlatá medaila od nezávislej neziskovej medzinárodnej organizácie WQA (Water Quality Association)